PortalAcasaCautareGalerieCalendarFAQMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi

Francisc von Neumann(UTA)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
uta4ever
Moderator - Sectiunea Uta Arad
uta4ever

masculin
Data de inscriere : 23/04/2011
Localizare : Arad

Francisc von Neumann(UTA) Empty
MesajSubiect: Francisc von Neumann(UTA)   Francisc von Neumann(UTA) Icon_minitimeDum Apr 24, 2011 4:34 pm

Francisc von Neumann(UTA) Stadion-uta

Poreclă: Micul Highbury
Locație: Arad
Construit: 1940
Deschis: 1946(1 septembrie UTA-Ciocanul 1-0)
Renovat: 2006
Beneficiar: FC UTA Arad
Capacitate: 7.287
Suprafață de joc: gazon natural
Nocturna:1400 lucsi
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.uta-fans.blogspot.com/
UltrasTei

UltrasTei

masculin
Data de inscriere : 27/04/2011

MesajSubiect: Re: Francisc von Neumann(UTA)   Francisc von Neumann(UTA) Icon_minitimeJoi Apr 28, 2011 12:43 am

Stadion mic,dar cu o istorie atat de vasta cat a celor 2 razboaie mondiale la un loc.Respect BATRANA DOAMNA
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Lithium

Lithium

masculin
Data de inscriere : 12/04/2011
Localizare : Arad, România

MesajSubiect: Re: Francisc von Neumann(UTA)   Francisc von Neumann(UTA) Icon_minitimeJoi Apr 28, 2011 2:46 am

UltrasTei a scris:
Stadion mic,dar cu o istorie atat de vasta cat a celor 2 razboaie mondiale la un loc.Respect BATRANA DOAMNA
In loc sa ma bucure, sincer, cuvintele astea ma intristeaza. Mi-as fi dorit sa vad si eu pe viu macar unul din momentele alea de care povesteste taicamiu. Cand ma gandesc ca sambata ma duc intr-un asemenea templu al fotbalului sa vad un meci trantit mi-e sila.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://utisti.ro/
uta4ever
uta4ever

masculin

MesajSubiect: Re: Francisc von Neumann(UTA)   Francisc von Neumann(UTA) Icon_minitimeJoi Apr 28, 2011 3:20 am

Acum ceva vreme a aparut un posibil proiect pentru stadionul UTA

12.500 de locuri
8.7 milioane de euro
sub peluza sud va functiona un hotel de dimensiuni reduse, 23 de unitati destinate cazarii pe termen scurt a echipei oaspete
majorarea numarului acceselor pentru spectatori la 13

Francisc von Neumann(UTA) Phoca_thumb_l_proiect_stadion_13_uta
Francisc von Neumann(UTA) Phoca_thumb_l_proiect_stadion_04_uta
Francisc von Neumann(UTA) Phoca_thumb_l_proiect_stadion_09_uta
Francisc von Neumann(UTA) Phoca_thumb_l_proiect_stadion16_uta
Francisc von Neumann(UTA) Phoca_thumb_l_proiect_stadion_13_uta

Vulturu-1919

Vulturu-1919

masculin
Data de inscriere : 18/04/2011

MesajSubiect: Re: Francisc von Neumann(UTA)   Francisc von Neumann(UTA) Icon_minitimeJoi Apr 28, 2011 1:48 pm

Macar 20000 de locuri ar trebui la un nou stadion in Arad parerea mea.

Noi avem 25000 de mii, cei mai multi am intrat in 95-96 o promovare din B-A Jiul Petrosani-Foresta 40000 de mii.

Pana sa fu** Alin Simota o promovare, cand jucam cu Gaz Metan(30/05/2004) de am facut 0-0, sa promoveze CFR-UNGARIA.
Stiu ca au fost in jur de 20000 de mii, atunci promovare din B-A si de atunci gata sa terminat cu venitu la stadion, toata lumea il uraste pe Simota si il va ura in continuare.

Ca sunt sau nu,fani ai Jiului Petrosani sau sunt angajati sau fosti angajati ai lui toti il urasc.

Degeaba a mai promovat el dupa in Divizia A.
Lumea a venit dar doar la meciuri mai importante si cand a vazut ca sau trantit, blaturii peste blaturii si-a bagat pu** in el conducator de club.

Cand va pleca Simota de la club si va veni cineva cu un potential,care doreste lucruri cat de cat bune pentru echipa, lumea va reveni incet,incet la stadion.

Acum in Liga 4 avem 300-400 medie de supporteri si cei mai multi aproape 800-1000, la un meci asa zis derby cu U-Petrosani.

Concluzia :P este ca va trebe lejer un stadion mai mare pentru ce inseamna UTA ARAD.

Sus In jos
Lithium

Lithium

masculin

MesajSubiect: Re: Francisc von Neumann(UTA)   Francisc von Neumann(UTA) Icon_minitimeJoi Apr 28, 2011 7:50 pm

Prietene, nici macar cand a jucat nationala de tineret la Arad nu s-a umplut stadionul. 12-15.000 de locuri ar fi perfect la cati spectatori mai vin acum la UTA pe meci. 20.000 este deja mult prea exagerat la fel ca si proiectul ala. Eu nu mai imi permit demult sa mai visez asa ceva. Cand nu exista performanta (ci dimpotriva dezamagire profunda si amenintare cu disparitia) si nici sprijin din partea autoritatilor, domnilor, astea sunt vise frumoase pe care sa le tot visezi.
Sus In jos
UltrasTei

UltrasTei

masculin
Data de inscriere : 27/04/2011

MesajSubiect: Re: Francisc von Neumann(UTA)   Francisc von Neumann(UTA) Icon_minitimeJoi Apr 28, 2011 8:02 pm

Metronome a scris:
UltrasTei a scris:
In loc sa ma bucure, sincer, cuvintele astea ma intristeaza. Mi-as fi dorit sa vad si eu pe viu macar unul din momentele alea de care povesteste taicamiu. Cand ma gandesc ca sambata ma duc intr-un asemenea templu al fotbalului sa vad un meci trantit mi-e sila.
Prietene,nu trebuie sa fi trist!Va reveni si vremea lui UTA!Important este ca tu sa-i ramai suporter la bine si la rau!!!!
Sus In jos
uta4ever
uta4ever

masculin

MesajSubiect: Re: Francisc von Neumann(UTA)   Francisc von Neumann(UTA) Icon_minitimeJoi Apr 28, 2011 8:16 pm

Metronome a scris:
Prietene, nici macar cand a jucat nationala de tineret la Arad nu s-a umplut stadionul. 12-15.000 de locuri ar fi perfect la cati spectatori mai vin acum la UTA pe meci. 20.000 este deja mult prea exagerat la fel ca si proiectul ala. Eu nu mai imi permit demult sa mai visez asa ceva. Cand nu exista performanta (ci dimpotriva dezamagire profunda si amenintare cu disparitia) si nici sprijin din partea autoritatilor, domnilor, astea sunt vise frumoase pe care sa le tot visezi.
Prietene, fi optimist, UTA la cat de iubita este merita macar un stadion de 25-30 de mii de locuri, intr-o buna zi vei vedea ca va rasari si soarele pe strada noastra.
A fost aproape plin cand a jucat nationala mica, oricum, niciunde in acea campanie de calificare nu a fost mai multa lume decat la Arad pe langa asta a fost si un adversar slab.

UTA Semper Fidelis

UTA Semper Fidelis

masculin
Data de inscriere : 14/05/2011
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Francisc von Neumann(UTA)   Francisc von Neumann(UTA) Icon_minitimeLun Mai 16, 2011 10:09 pm

Francisc von Neumann(UTA) 67715102473536490286100

Francisc von Neumann(UTA) Uta7vw4
Sus In jos
Lithium

Lithium

masculin

MesajSubiect: Re: Francisc von Neumann(UTA)   Francisc von Neumann(UTA) Icon_minitimeVin Sept 02, 2011 1:37 am

Francisc von Neumann(UTA) 800pxaradstadionulfranc

flafy

masculin
Data de inscriere : 21/07/2011

MesajSubiect: Re: Francisc von Neumann(UTA)   Francisc von Neumann(UTA) Icon_minitimeMar Sept 06, 2011 6:47 pm

este inadmisibil ca un oras precum Aradul sa aiba un asemenea stadion,este inadmisibil ca o echipa ca UTA sa joace pe un asemenea stadion, cat despre noul stadion nu ma incanta,e prea mic pentru UTA si pentru Arad...
Sus In jos
Lithium

Lithium

masculin

MesajSubiect: Re: Francisc von Neumann(UTA)   Francisc von Neumann(UTA) Icon_minitimeJoi Apr 05, 2012 4:40 pm

Capacele de canalizare de la stadion Very Happy Smile
http://cupahagidanone.ro/wp-content/gallery/arad/chd_arad-004.jpg

Si ceva peisaje:
Francisc von Neumann(UTA) Uta%20astazi%20(118)

Francisc von Neumann(UTA) Mijms7
Sus In jos
sPEO1923

sPEO1923

masculin
Data de inscriere : 11/12/2012

MesajSubiect: Re: Francisc von Neumann(UTA)   Francisc von Neumann(UTA) Icon_minitimeVin Apr 19, 2013 10:34 am

Adevarata echipa UTA merita mult mai mult pentru ca a avut si ea niste performante , daca s-ar construi acel stadion ar fi numai bine desi in ziua de azi este greu sa umpli un stadion daca echipa nu este din capitala..
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Francisc von Neumann(UTA)   Francisc von Neumann(UTA) Icon_minitime

Sus In jos

Francisc von Neumann(UTA)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Discutii&Imagini :: Stadioane-
Peluza Sud Sibiu

creează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Discuții recente